Hakk Dînin Bâtıl Yorumlarına Cevaplar

Yazar :Ömer Faruk Mesci

Yayınevi : Misvak Neşriyat

%40
15.12 TL
9.07 TL

Günümüzde, Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ve Ashâbını sıradan insanlar seviyesine indiren, fıkıh ilmini ve mezhepleri bir kenara iten, sünnete “seçmeci” yaklaşım sergileyen, Kur’ân’ı ise hevâ ve hevesleriyle yaptıkları yorumların nesnesi hâline getiren bir takım kimseler ortaya çıkmıştır.

Bunların yanında hakları olmayan bir ‘hoşgörü’ ile kelime-i tevhîdin bütünlüğünden tâvizler veren, diğer yandan Ashâb-ı Kirâm’a sövmeyi din edinmiş toplulukları ‘Ehl-i Beyt Mezhebi’ adıyla müslümanlara kabul ettirmeye çalışan kimseler çoğalmıştır. Hakk Dînin Bâtıl Yorumları, bu konularda, samimi müslümanlara iyi bir kılavuz olacaktır.

Kitapta ayrıca Kader, Kabir Azâbı, Türbe Ziyareti, Kadın Hakları, Recm, Faiz, Organ Nakli, Mûsiki, Namazların Birleştirilmesi, Cuma Namazı, Kadınların Özel Halleri gibi pek çok güncel mesele, İslâmî zâviyeden incelenmiştir.

Necip Fazıl’ın “Nefeslerimizle buzdan dağları erittik; erittik ama, ortalık da çamurdan geçilmez oldu.” şeklinde tabir ettiği portreyi, kara tablo çizmek için değil; “bâtılı bâtıl bilip ondan kaçınmak” adına sizlere sunuyoruz.

 

Kitap İsmi : HAKK DÎNİN BÂTIL YORUMLARI;na CEVAPLAR

Yazar : ÖMER FARUK MESCİ

Baskı Tarihi : ŞUBAT 2014

Baskı Sayısı : 1. Baskı

Kağıt Cinsi : 60 GR HOLMEN KİTAP KAĞIDI

Kapak Cinsi : 250 GR AMERİKAN BRİSTOL

Cilt : AMERİKAN CİLT

Sayfa : 320 Sayfa

Tür : DİNİ KİTAP

Ebat : 13,5x21,5 cm

ISBN : 978-605-4791-05-7

Yayınevi : MİSVÂK NEŞRİYAT YAYINLARI

hizli işlemler
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır