Misvak ve Hacamat

Yazar :Ömer Muhammed Öztürk

Yayınevi : Misvak Neşriyat

%20
6.50 TL
5.20 TL

Vâcibe yakın müekked sünnetlerden olan misvak; kullanımı kolay, yan etkisi olmayan ve ağzı temizlemesinin yanı sıra insan sağlığına pek çok faydası bulunan bir bitkidir. Yapılan araştırmalar, bu bitkinin geçmişte olduğu gibi bugün de alternatifsiz bir diş fırçası olma özelliğini koruduğunu göstermektedir. Kitabımızda Misvakın tespit edilebilen 86 faydası anlatılmaktadır.

Hacamat ise, günümüzde Almanya’dan Çin’e Malezya’dan Amerika’ya ve Avusturalya’ya kadar birçok ülkede alternatif tıpta en fazla tavsiye edilen tedavi metodlarından biridir. Hacamat, derinin altındaki akıcılığı olmayan pıhtılaşmış, bünyeye zarar veren kirli kanın dışarı atılmasıdır. Vücuttaki fazla kan kalp ve beyin sektelerine, sinirsel rahatsızlıklar, allerji gibi bir çok hastalığa sebeb olmaktadır.

Ayrıca hacamatla baş ağrısı, bel ağrısı, diz ağrısı, uyuşukluk, gibi rahatsızlıklar tedavi edilir. İngiliz Nörolog Dr.Henry Head (1861-1940)’e göre deri üstündeki “receptor”lerin iç organlarımızla olan irtibatları sayesinde hacamatla bu organlarımız tedavi edilmektedir.

Eserde, önemleri henüz yeterince anlaşılmamış bu iki hazine; bilimsel veriler ve dindeki delilleriyle birlikte anlatılmaktadır.


Kitap İsmi : SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN VAZGEÇİLEMEYECEK İKİ SÜNNET MİSVAK ve HACAMAT (CEP BOY)
Yazar : ÖMER MUHAMED ÖZTÜRK
Baskı Tarihi : 2012
Baskı Sayısı : 1. Baskı
Baskı Renk : Renkli
Kağıt Cinsi : 115 GR Kuşe
Kapak Cinsi : 300 GR KUŞE / MAT SELEFON
Cilt : AMERİKAN CİLT
Sayfa : 96 Sayfa
Tür : DİNİ KİTAP
Ebat : 10,5x15,5 cm
ISBN : 978-605-87481-5-6
Yayınevi : MİSVÂK NEŞRİYAT YAYINLARI

hizli işlemler
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır